15.09.2016 08:59

Yıllar önce iptal edilen macera oyunu tam haliyle internette yayınlandı.

18 Yılın Ardından Gelen Warcraft Oyunu

Buzz » Oyun Haberleri » 18 Yılın Ardından Gelen Warcraft Oyunu

     Bundan 18 yıl önce Blizzard, üzerinde çalıştığı macera türündeki Warcraft oyununu iptal etmişti. Oyunu videoları ve görüntüleri yıllardır ortalıkta geziniyordu ancak oyuncular sadece bunlarla yetinmişti. Şimdi bu Warcraft oyunu oynanabilir halde yayınlandı.

Reidor nickli Rus kullanıcı, Warcraft fan sitesi Scrolls of Lore’da oyunun oynanabilir halinin bağlantısını paylaştı.

Neredeyse tamamlanmış ve oynanabilir haldeki Warcraft Adventures: Lord of the Clans oyunu, tüm oyun içi sinematikleri ve seslendirmeleriyle oyuncuların karşısına çıktı. Reidor ise, “Tüm eski ve yeni Blizzard hayranlarına hediyem olsun” dedi.

warcraft-adventures-resim1

     Zamanın unutulmuş köşelerinden çıkan bu oyun gerçekten de harika bir hediye oldu. Point and Click oynama şekline sahip macera oyunu Rus oyun stüdyosu Animation Magic (Legend of Zelda CD-I oyununu geliştiren stüdyo) ile birlikte geliştiriliyordu. Hikaye ise Thrall’ın ork klanlarını bir araya getirip Horde’u kurmasını konu alacaktı ancak Blizzard son anda bu senaryo akışını değiştirdi ve oyun da açıkta kaldı.

 

Nargile içen Deathwing"Nargile içen Deathwing"

     1998 yılındaki E3’ün hemen öncesinde Tim Shafer’in 3 boyutlu Grim Fandango oyununun ne kadar sevildiğini gören Blizzard, macera türü oyunların nereye gittiğini görmüş ve kendileri geride kaldıklarını fark edip projeyi iptal etmişlerdi.

warcraft-adventures-resim2

      İptal edilen dönemde GameSpot’a açıklamada bulunan Blizzard North başkan yardımcısı Bill Roper, “Warcraft Adventures biraz daha geleneksel türde bir macera oyunu oluyordu ve oyuncuların bir macera oyunundan ne istediklerini gördük. Bizim bir macera oyunundan beklentimiz zaman içerisinde projenin gidişatını da değiştirdi. İptal ettiğimiz dönemdeki noktaya baktığımızda, nerede olduğumuza baktık ve bu oyunun 3 yıl önce harika olabileceğini gördük, şimdi değil.” demişti.

 

warcraft-adventures-resim3

     Bu projenin iptalinin ardından Thrall’ın hikayesi Warcraft: Lord of the Clans adıyla romana dönüştürüldü ve Warcraft Adventures ise iptal edilen bir proje olarak tozlu raflarda kaldı. 2011 yılında Rus Youtuberlar’ın oyuna ait video ve görüntüleri paylaşmasının ardından Animation Magic ise eski dosya ve defterleri yeniden açıp projeyi oyunculara sundu.

 

 

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ