16.12.2016 04:00

Gamecell Hive ile turnuva heyecanı devam ediyor. Dördüncü hafta neler yaşandı, gelin bir bakalım!

Gamecell Hive 4. Haftada Neler Yaşandı?

Buzz » Oyun Haberleri » Gamecell Hive 4. Haftada Neler Yaşandı?

     Mobil platformun büyük ses getiren MOBA'sı Vainglory ve Monster Notebook'un teknoloji sponsorluğunda düzenlenen League of Legends turnuvalarında dördüncü haftayı geride bıraktık.

Gelin, her hafta olduğu gibi dördüncü haftada neler yaşandığına bir bakalım! Önce League of Legends ve haftanın istatistikleri:NR1 E-Sports Club vs ModZ 

3 maçlık uzun bir seriye ev sahipliği yapan bu karşılaşma, birbirinden dönüm noktası denilebilecek sahnelere ev sahipliği yaptı. Nimitzu'nun iyi bir Lee Sin oyuncusu olduğunu bilen ModZ ekibi, 3 maçta da şampiyonu yasaklayarak Nimitzu'nun ellerinde bir Lee Sin görmemizi engelledi.   


İlk maçı NR1 rahat kazanırken, ikinci maç daha başa baş geçen mücadeleye ev sahipliği yaptı ve ikinci maçın sonucunda rakip Nexus'una dayanan taraf ModZ oldu. Böylece seri üçüncü maça ev sahipliği yaptı. Üçüncü maçta ise NR1, maçın erken aşamalarında büyük bir altın farkı açtı. Tam maç NR1'nın ellerine dediğimiz anlarda, ModZ seçtiği şampiyonların metadaki durumunu iyi kullanarak, maçı çevirmeyi başardı. Toplamda 2-1'lik skor ile ModZ böylece bir sonraki tura çıkan isim oldu. 

 

Future Fighters vs ToA E-Sports Club 

İlk maçta 8. dakikaya kadar birbirini tartan takımlar, o dakikada Future Fighters'ın rakibi kendi kulesi altında sıkıştırmasıyla takım savaşını başlatmış oldu. İlk kanı bu savaşta Future Fighters'dan Ezreal alırken, ikinci skor da takım arkadaşından gecikmedi. Bu sırada takım arkadaşlarına yetişen Syndra ve üst koridordan TP ile gelen Poppy, takım savaşının kaderini değiştirdi. Bu savaşın sonlarına doğru takımları için 2 skor ve ilk kule kanı almalarını sağladı. O sırada Işınlanması bekleme süresinde olan Maokai ise bu büyük takım savaşına katılamadı. 


Diğer bir takım savaşı üst koridorda yer aldı. Bu takım savaşından da ToA E-Sport önde çıkarak skorunu 7-4'e getirdi ve üst kuleyi yıkmayı başardı. Buradan sonra ipler koptu ve kontrolü tamamen eline alan ToA E-Sport üst üste kule ve skor almaya devam etti.  


26 dakika süren ilk maç Future Fighters'ın teslim olmasıyla 24-10 skoruyla sonuçlandı. Kısa sürmesine rağmen dolu dolu geçen ilk maç bize güzel takım savaşları ve baron çalma gibi eğlenceli anlar da yaşattı. 8-1-10'luk Syndra ve 8-3-11'lik Ezreal ToA E-Sports'da öne çıkan şampiyonlardı.  Future Fighters'ın ütopik seçimi Katarina ise beklenilen etkiyi veremedi ve destekçilerini hayal kırıklığına uğrattı. 


2. maç ise ilk maça nazaran çok daha hızlı başladı.  Henüz 2. dakika dolmamışken baskın yapmak için rakip ormana girmeye çalışan Future Fighters ekibi 3 kişilik bir TOA cephesiyle karşılaştı. "Baskın basanındır" diyerek Trundle kendi ayaklarına gelen Rek`Sai skorunu reddetmedi ve ilk kanı skor hanesine yazdırdı.

Maç boyunca kontrolü eline alan ekip ise ilk maçın aksine Future Fighters oldu. Harita görüşünü ve rakip orman kontrolünü eline geçiren Future Fighters takımı her savaşta birer ikişer skor, bir kule veya başka bir objektif görev yaparak üstünlüklerine üstünlük kattılar. Son noktayı vuran takım savaşı ise, Baron etrafında yakalanmış numarası yaparak kaçmaya çalışan Alistar'ın aniden dönerek 4 kişiyi havaya zıplatması ve bu takım savaşında Leblanc'in 3, Sivir'in 2 skor alarak takımlarının temiz bir katliam yapması oldu.  


29-12 Future Fighters lehine sonuçlanan maç seriye beraberliği getirdi bizleri ise böylece 3. maça götürdü. 3. maçta başlangıç heyecanı ise bu sefer alt koridordaydı. Birbirlerini 2 dakika boyunca sürekli dürten Caitlyn-Nautilus ve Sivir-Bard ikilileri Future Fighters'ın destek çağırmasıyla 3 vs 2 bir takım savaşına döndü. Rek`Sai'nin yardımıyla ilk kanı, Caitlyn Bard'ı öldürerek döktü.


Üst koridorlarda Fiora ve Irelia'nın agresif kapışması, yetenekler eşit olunca bir o tarafın lehine bir bu tarafın lehine sonuçlandı. İlk iki maçta olduğu gibi kazanan tarafın iki Saldırı Gücü ve Yetenek Gücü taşıyıcıları erken aldıkları skorlarla güç patlamasına erken ulaştılar. 


Diğer iki maça nazaran daha ortada geçen bu maçta, ilk maç etkisiz kalan Katarina seçimi bu maç meyvesini verdi. Syndra ve Sivir'e maç boyunca zor anlat yaşattı. Aynı şekilde en kilit eşyaları olan Runaan ve Ebedi Kılıcı hızlıca bitiren Caitlyn, Sihirdar Vadisi'nde çok can yaktı. 


İlk iki maçın belki de özeti sayılabilecek bu maç 29. dakika sonucunda 18-22 Future Fighters skoruyla sona erdi.  Yine Baron etrafında kaybedilen bir takım savaşı ToA'nın sonunu getirdi. 


Taraftarlarının desteği ile ilk maç öne geçmesine rağmen devamına getiremeyen ToA Esports, geriye düşmesine rağmen pes etmeyen Future Fighters'a boyun eğdi ve genel olarak 2-1 skorla mağlup oldu. 


Team Cappadoccia vs SoA E-Sport Club 

Hızlı başlayan maçta Capadoccia'dan Cassiopeia henüz 2. seviye iken, 1vs1'de rakibi Orianna'yı öldürmeyi başardı. Sıçra ve Hayalet olan iki büyüsünü de kullanan Cassiopeia kendi üssüne dönmeyerek bir büyük hatanında başlangıcını yaptı. Rek`Sai fırsatçılığını konuşturarak takım arkadaşının intikamını hemen ardından almayı başardı. Bu skorlar maçın çok agresif geçeceğinin habercisiydi. Cassiopeia'nın agresif oyununa ve skor vermeye devam etmesi 9. dakikada orta koridor kulesini kaybetmesine ve kule ilk kanını rakiplerini SoA'nın almasına sebep oldu. 


3-0-4'lük skoru varken bir de 17. dakikada Vadi'nin Alameti güçlendirmesini kendi üstüne alması Rek`Sai'nin zaten yüksek olan hasarını daha da çok yükseltti ve SoA'nın baskın oyununu daha da çok arttırdı. Bundan sonrası sürekli yakaladığını öldüren SoA ekibi maçı 32-12 kazanmasını bildi.

2. maç bizi güzel alt koridor kapışmalarıyla karşıladı. 5 dakika boyunca birbirini ölçen 2 takımın alt koridor oyuncuları 5. dakikada çıkan küçük savaşta hep beraber çeyrek canla kimse ölmeden birbirlerinden ayrıldı. Fırsat bu fırsat diyen Cappadocia üst koridoru Işınlan ile alt koridora geldi ve öldürülmesi kolay destek şampiyonu Zyra'nın, ilk kanı Nami'ye vermesini sağladı. Az canlı Caitlyn'i de kovalamaya gelen Cappadocia ekibinde Jhin, biraz açgözlülük göstererek canını unuttu ve Caitlyn'in skor almasını sağladı. 

 
Maçın sonrası ise belki de bu turnuvanın en çekişmeli dakikalarını içerdi. Oyun başından itibaren yaklaşık 25 dakika oyunu domine eden SoA ekibi, küçük hataları üst üste yaparak rakipleri Cappadocia'nın 10 dakikalık bir süreçte öne geçmelerine izin verdi. Malphite'ın güzel performansının kazandırdığı fazla özgüven bu hataların bazılarını yapmasına sebep oldu. İşte takımları eşitleyen takım savaşı ise Ejderha'nın orda Viktor'un yakalanmasıyla başlayan ve Baron'un orada biten 3 dakikalık takım savaşıydı. Ölenin takım savaşı bitmeden geri döndüğü bu takım savaşında öne çıkan isim SoA oldu.  
 

Oyun boyunca objektiflere daha hakim olan SoA ekibinde 3 Ejderha olmasına rağmen 45. dakikada çıkan takım savaşında Cappadocia ekibinden Lee Sin rakibi Cassiopeia'yı çok güzel bir insec hareketi ile takım arkadaşlarının arasına gönderdi ve bu da 5-0'lık temiz bir katliama oradan da SoA ekibinin teslim olmasına yol açtı. Böylelikle eşitlenen seride 3. maça geçtik. 


3. maçta SoA ekibi maça hızlı başlamak ve rakip Rengar'ı etkisiz bırakmak amacıyla Rek'sai'yi rakip ormana kırmızı güçledirmeyi çalmak için gönderdi. Yeterince hızlı olamayan Rek'sai burada Rengar ve Viktor'a yakalandıktan sonra ilk kanı Viktor'a vererek hedeflerinin tam tersine bir başlangıç yaptılar. 

Rengar'ın orta koridorda yanlış bir tercih sebebiyle SoA'ya skor vermesini, alt koridora attığı ve takımı Team Cappadocia'nın 2 skor bir Alev Ejderi almasını sağlayarak telafı etti. 

Tekrar aynı şekilde skor almak için alt koridora gelen Rengar ve Jhin'e bu sefer SoA alt koridoru hazırdı. Nami ultisiyle hem Rengarı havaya zıplattı hem Jhin'in ultisini bozdu. Rengar ve Karma'yı almayı başarabilen SoA ekibine kötü haberi ise Maokai'nin Işınlan'ı verdi. Kötü durumda yakalanan Viktor ve Reksai skorlarıyla Team Cappadocia genel skorunu kendi lehine 7-4'e çevirmeyi ve ilk kule kanını almayı başardı. 


Dakika 16'da Nami'nin sağdan attığı ulti ile başlatmaya çalıştığı takım savaşı istedikleri gibi sonuçlanmadı ve SoA ekibi rakibine 2 skor verirken Team Cappadocia bunların yanında kendilerine 2 kule ve bir Alev Ejderi daha almayı başarabildi. Bunların sonucunda oyunu iyice koparan Cappadocia ekibi henüz 17. dakikada altın farkını 5000'e kadar çıkardı. 


Dakika 20 civarı aldığı 3 skor ve bir kule ile oyuna geri dönme işaretleri veren SoA ekibi, hatalı bir karar vererek az canlar ile Baron'a yöneldiler. Burada yakalanıp 5 skor veren üstüne Baron'u rakibine kaptıran SoA oyundan tamamen düştü ve tüm üstünlüğü Cappadocia'nın ellerine verdi. 

Dakika 26'da ise sonunda Nexus'un düştüğünü gördük. 31-16'lık önde oldukları bir skor, ölmeyen 11-1-9'lık Maokai'si bu maçı ve seriyi almayı hak ettiğini bu güzel ve dominant oyunuyla kanıtladı. 


TheNightMareTR vs BlackSpace  

Vainglory heyecanına ev sahipliği yapan bu karşılaşma, tam da beklenildiği gibi iki maçta çekişmeli anlara sahne oldu! 

İlk maçta iki takımında hırslı bir oyun sergilese de, ilk maçta daha üstün olan taraf TheNightMareTR oldu. İkinci maçta ise, BlackSpace seriye tutunmaya çalışsa da çaldırdıkları Kraken onlara pahalıya patladı. Çaldığı Kraken'i hızlıca ve karşı tarafa telafi şansı vermeden kullanan TheNightMareTR takımı, böylece bir sonraki tura yükselen takım oldu. 


Crew E-Sports Club vs IX Legion 

Kraken savaşlarının havada uçuştuğu, bu uzun soluklu ilk maç; değişik seçimlere ev sahipliği yapsa da, IX Legion sakin ve dengeli oyun anlayışıyla beklentilerin aksine rakibini yenmeyi başardı.
 

İkinci maç ise bu sefer birçok Ace'e (Telef) sahne oldu. IX Legion maçın başında istediği gibi oynayamadı. Crew E-Sports tam oyunun kontrolünü eline aldı derken, Koshka'nın önde yakalanmasını iyi değerlendiren IX Legion ekibi, aldığı bu avantajı hızlı bir şekilde oyunu bitirmesiyle taçlandırdı. 


 

 

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ