03.12.2016 02:34

Gamecell Hive ile turnuva heyecanı devam ediyor. Üçüncü hafta neler yaşandı, gelin bir bakalım!

Gamecell Hive'da 3. Hafta Neler Yaşandı?

Buzz » Oyun Haberleri » Gamecell Hive'da 3. Hafta Neler Yaşandı?

    Mobil platformun büyük ses getiren MOBA'sı Vainglory ve Monster Notebook'un teknoloji sponsorluğunda düzenlenen League of Legends turnuvalarında üçüncü haftayı geride bıraktık.

Gelin, her hafta olduğu gibi üçüncü haftada neler yaşandığına bir bakalım! Önce League of Legends ve haftanın istatistikleri:

Oyun Hizmetleri ve Team Cappadoccia

Oyun Hizmetleri birinci maçta Jarvan IV, Orianna ve Poppy gibi klasik takım savaşı yapan şampiyonlar tercihinde bulundu. Rawbin 3. dakikada karşı ormanda Rengar’a karşı aldığı ilk kan ile herkese neden Jarvan IV ile meşhur olduğunu tekrardan hatırlattı. Rawbin aldığı ilk kanın ardından harita üzerinde baskı kurmaya ve görüş avantajı sağlamaya devam etti. Team Cappadoccia ise Lulu ve Rengar ikilisi ile sıra dışı baskın denemelerinde bulunmasına rağmen Orianna ve Jarvan ikilisinin ölümcül kombosuna dayanamadı ve Oyun Hizmetleri seriye 1-0 önde başladı.

İkinci maçta Team Cappadoccia Rawbin’in Jarvan IV’ünü yasakladıktan sonra çatışma ağırlıklı bir kompozisyon tercih etti. Minyonlar harekete geçmeden alt koridorda sürpriz bir baskın yapan Team Cappadocia ilk kanı Trundle’a verdi. Trundle üst koridorda Poppy’ye olan üstünlüğünü arka arkaya aldığı skorlar ile devam ettirdi ve Rawbin’i üst koridoru korumaya zorladı. Vrow v3, Rawbin’in üst koridoru korumasından yararlanıp alt koridora başarılı baskınlarda bulundu. Team Cappadoccia oyunun başında elde ettiği bu sürpriz skor avantajlarını hiç bırakmadı ve izleyenleri şaşırtarak 25. dakikada rakibini teslim olmaya zorlayarak maçı almayı başardı.
Serinin son maçında ise Rengar’ı yasaklayarak saygı duyma sırası Oyun Hizmetleri’ndeydi. Rawbin IV’e bir diğer tanındığı ormancı Graves’i tercih eden ekip meşhur ormancıya güvenerek yanılmadığını kanıtladı. Graves daha ilk dakikalardan rakip ormana girerek kampları çalmaya başladı ve ilk maçta olduğu gibi Team Cappadoccia’nın ormancısını geriye düşürdü. Team Cappadoccia hem ormanda geriye düşünce hem de ikinci maçta Trundle’ın ezici üstünlüğüne ulaşamayınca Oyun Hizmetleri’nin haritanın her tarafında yaptığı baskınlara yenik düştü. Oyun Hizmetleri bir üst tura çıkmayı başarırken Team Cappadoccia ise yenilenler tarafında turnuvaya devam edecek.

Team Ororo ve NumberOne E-Sports Club

Oldukça hareketli ve bol skorlu olan seriye Team Ororo yenilenen Rengar ve Twitch tercihleri yaparak hem izleyenleri hem de NumberOne’ı şaşırtmayı başardı. İki kamuflaj şampiyonu haritanın her yerinde skorlar alarak kamuflajın yeni metada neden çok güçlü olduğunu gösterdi.

NumberOne, Ororo serisinin ikinci maçında NumberOne Rengar ve Twitch’i yasakladı ve Lee Sin, Irelia ve Leblanc gibi sürüş koltuğunda olmayı tercih eden şampiyonlar tercih etti. İkinci maç ilk dakikalardan itibaren Nimitzu şovuna dönüştü. İlk dakikalardan Mavisini çalmaya çalışan Elise ve Mao’kai’ye karşı tek başına 2 skor alan Nimitzu 20 dakika boyunca skor almaya devam etti. NumberOne skorlarda çok öne geçmesine rağmen Team Ororo çok iyi bir defans sergiledi ve kulelerini NumberOne’a teslime etmeyerek oyunun ilerleyen safhalara geçmesini bekledi. Team Ororo istediği güç patlamasını yaşayınca hemen saldırıya geçti. Aldığı skorları hemen kule ve Baron avantajına dönüştüren Team Ororo, minyon dalgalarını temizleyemeyen NumberOne ekibini üssüne sıkıştırdı ve uzun süren bir mücadelenin ardından seriyi 2-0 kapatmayı başardı.

Victorious Ace vs ToA E-Sports Club

Son dönemin en konuşulan takımlarından biri kuşkusuz Victorious Ace. Buna karşılık, kendini göstermek isteyen taraf ToA E-Sports Club. Eh! hâl böyle olunca kıyasıya bir seri bizleri ekran karşısına kilitledi.

İlk maç; baronların, takasların, takım savaşlarının, ejderlerin kısaca harita üzerindeki her şey için mücadele edildiği, uzun ve bir o kadar heyecanlı bir maça ev sahipliği yaptı. 8. dakikada aldığı ejder ile birlikte koridorlarda daha baskın olan taraf maçın ilk kısımlarında ToA E-Sports Club oldu. Tam ToA E-Sports Club arayı açacak derken unuttuğumuz bir şey vardı, o da rakibin Victorious Ace olduğu. Maçı hiç bırakmayan Victorious Ace, özellikle Poppy oyunu ile maçı kendi tarafına döndürdü. Bunun ardından her ne kadar gidişat Victorious Ace'i işaret etse de, ToA E-Sports Club sonuna kadar mücadele etti ama sonuç istediği gibi olmadı.

İkinci maçta ise Victorious Ace, daha baskın olan taraf oldu. İlk maçın verdiği psikolojik avantajı da kullanan ekip, erken aşamada altın farkını açmaya başladı. Hem oyun içerisinde hem de psikolojik üstünlük Victorious Ace tarafında olunca, bir sonraki tura 2-0'lık skorla geçen taraf oldu.

SuperMassive TNG vs FigureX E-Sport

Kurulması ile birlikte potansiyeli hep merak edilen SuperMassive TNG, Gamecell Hive 3. haftasında da taraftarlarını sevindirmek için sahadaydı. Rakibi Figurex E-Sports ise bu zorlu mücadeleyi geçip, umutlarını devam ettirmek istiyordu.

İlk maçta özellikle Rek`Sai ve Orianna'nın oyunu SuperMassive TNG ekibine galibiyeti getirdi. İkinci maç ise kıyasıya bir mücadeleye ev sahipliği yaptı. İlk maça nazaran daha hırslı bir FigureX E-Sports görsekte, SuperMassive TNG ikinci maçta da kazanmasını bilen taraf oldu. Böylece 2-0'lık skor ile bir sonraki turun vizesi, SuperMassive TNG'nin oldu.

Vainglory turnuvasında bu hafta TheNightMareTR ve BlackSpace ekipleri hükmen galip olurken, Gold Gaming EU vs Team3TRAvatar maçı ise 2-0 Gold Gaming EU takımının galibiyeti ile sonuçlandı.

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ