25.11.2016 06:00

İlgi çekici mobil oyunları sizler için derledik.

Haftanın iOS ve Android Oyunları (#1)

Buzz » Oyun İncelemeleri » Haftanın iOS ve Android Oyunları (#1)Pinout

Yapımcı : Mediocre

Boyut     : 80 mb

Ücret      : Ücretsiz

Eski bir arcade oyunu olan Pinball’ı andıran oyun farklı işleyiş dinamiği ile bizleri karşılıyor. En kısa sürede en uzun mesafeyi katetmeye çalıştığımız oyunda tekno müzikler ile neon renk tonları hâkim. Kontrollerin gayet basit olduğu oyunda bölümleri geçmekte zorlanmıyorsunuz. Her süre sonunda en baştan başladığınız oyunun isterseniz bir Premium versiyonu bulunuyor. Eğer buna sahip olursanız kaybettiğiniz yerden oyuna devam edebiliyorsunuz. Türkçe dil desteğinin bulunduğu oyunda keyifli vakitler sizleri bekliyor.

iOS - Android

 

Break Liner

Yapımcı : Ketchapp

Boyut     : 25.95 mb

Ücret      : Ücretsiz

Uzaya fırlatılmış bir roketin ne kadar ileri gitmesini sağlayabilirsiniz? Break Liner bu sorunun cevabını sizin ellerinize bırakıyor. Oyunumuzda ortada bulunan şerit üzerindeki sarı alanları zikzaklar halinde delip geçerek uzay boşluğuna doğru  yolculuğumuza devam edebiliyoruz. Oldukça sade bir oynanışı bulunan oyunda bir sonraki seviyeye geçebilmek için o anda bulunduğunuz seviye kadar sarı bölge kırmanız gerekiyor. Break Liner, her ne kadar sürekli tekrar eden bir yapısı bulunsa da sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir oyun.

iOS - Android

 

Legends TD

Yapımcı : Babeltime

Boyut     : 122 mb

Ücret      : Ücretsiz

Kingdom Rush’ı oyunseverler bilir;  kule savunma oyunları konusunda ün salmış bir oyundur. Her ne kadar ün sahibi olsa da ücretli oluşu bazı mobil kullanıcılarını bu zevkten mahrum bırakmıştır. Şimdi ise tam da bu kullanıcı kitlesini yüzünü güldürecek bir oyun olan Legends TD bizleri karşılıyor. Çizgi film benzeri grafikleri ile oyun, sürükleyicilik ve eğlence konularında büyük bir iş başarıyor.  1 Kasım itibari ile çıkış yapan oyun 2 haritadan ve 6 kahramandan oluşuyor. Yeni çıkış yapmış bir oyuna göre içeriklerini oldukça yeterli bulduğum oyuna tabi ki güncellemeler ile farklı içerikler de gelecektir. Her ücretsiz oyunda olduğu gibi bunda da uygulama içi satış mevcut fakat bu gözünüzü korkutmasın. Oyunda, hiçbir ödeme yapmadan zaman harcayarak ilerleyebiliyorsunuz. Henüz Türkçe desteği bulunmayan oyun siz kule savunma türü sevenler için biçilmiş kaftan niteliğinde. Eğer türü seviyorsanız Legends TD’i mutlaka denemelisiniz.

iOS - Android

Asphalt Xtreme

Yapımcı : Gameloft

Boyut     : 1.16 gb

Ücret      : Ücretsiz

Herkes hazır olsun şimdi tozu dumana katmanın zamanı geldi! 2 Kasım itibariyle çıkış yapan Gameloft’un son oyunu Asphalt Xtreme bu kez bir konsept değişimi ile yola koyuluyor. Artık şehir içi asfalt yolları bir kenara bırakan Gameloft, bu oyun ile birlikte bizleri taşın, toprağın bol olduğu zorlu arazi zeminlerde de  mücadeleler vermemize olanak sağlıyor. Bu duruma bağlı olarak araçlarda da değişime giden Gameloft arazi zeminlere daha yatkın olan 4x4 diye tabir ettiğimiz araçlara oyunda yer vermiş. Kariyer modda 5 farklı zorluk seviyesi ile bizleri karşılayan oyunda isterseniz çok oyunculu özelliği ile de diğer oyunculara karşı yarışabiliyorsunuz. Yüksek görüntü kalitesi ile mobilde adından çokça söz ettiren oyun bu sene de cihazları oldukça zorlayacağa benziyor.

iOS - Android

The Bug Butcher

Yapımcı : Noodlecake Studios

Boyut     :  721 mb

Ücret      : 10,49 TL

2016’nın Ocak ayında Steam üzerinden çıkış yaparak PC oyuncuları ile buluşan oyun 1 Kasım tarihinden itibaren mobil tarafında da yerini aldı. Kahramanımız Harry’i kontrol ettiğimiz oyunda yeni kurulacak olan bir laboratuvarı böceklerin saldırılarından korumaya çalışıyoruz. Çizgi film benzeri grafiklerin 2 boyutlu oynanışla bezendiği oyun, sesler konusunda da gayet güzel iş çıkartıyor. Basit oynanışı ile zamanın ne kadar hızlı akıp gittiğini anlayamayacağınız oyun, haftanın oyunları arasında benim favorim olarak yer alıyor.

iOS - Android

 

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ