02.12.2016 07:03

Haftanın iOS ve Android Oyunları (#2)

Haftanın iOS ve Android Oyunları (#2)

Buzz » Oyun İncelemeleri » Haftanın iOS ve Android Oyunları (#2)

The Trail – A Frontier

Yapımcı : Kongregate, Inc

Boyut     : 574 mb

Ücret      : Ücretsiz

Kongregate Games’in yapmış olduğu The Trail bizleri birer gezgin haline getiriyor. Oyunda karakterimizin kamplar arasında yolculuk yaparak “Yeni Dünya” adı verilen bölgeyi keşfetmesini sağlıyoruz. Tabii ki bu zorlu yolculuğun daha rahat geçebilmesi bizim elimizde. Etrafta bulunan çeşitli materyalleri toplayarak yolculuğumuz için gerekli eşyalar yapıyoruz. Oyunun tüm işleyişi Craft sistemi üzerinden gerçekleşiyor. Örneğin kendinize bir ayakkabı yaparak gitmeniz gereken mesafeyi daha hızlı bir şekilde kat edebilir ya da üzerinize yapacağınız bir gömlek ile yanınızda size o an için gerekli olabilecek bir eşyayı, çantanız dolsa bile taşıyabilirsiniz. Görseller konusunda da oldukça başarılı iş çıkaran oyun gerek basit oynanışı gerekse keyifli anlar geçireceğiniz manzaralara sahip olmasıyla mutlaka denemek isteyeceğiniz bir oyun.

iOS - Android

Galaga Wars

Yapımcı : Bandai Namco

Boyut     : 199 mb

Ücret      : Ücretsiz

NES konsollarının efsanevi oyunu Galaga’yı belki herkes hatırlamayabilir. Eski nesil oyuncuların gönlünde taht kurmuş bir oyundur. Bandai Namco yılların eskitemediği bu oyunu bu kez Galaga Wars adı altında ceplerimize taşıyor. Oyun renkler ve görsellik konusunda oldukça geliştirilmiş. Gezegenler arası geçişler olsun, arka plandaki hareketlilikler olsun Galaga’nın o eski donuk havasından sıyrılmasını sağlayarak oyuna canlılık katmış. Oynanabilirliğin oldukça basit olduğu oyun da tek bir parmağınız ile rahatlıkla kontrolleri sağlayabiliyorsunuz. Seviyelerin zorluğu ise ilk oyunu aratmayacak düzeyde. Özellikle boss savaşları eskiye nazaran çok daha zorlu olmuş. Eğer biraz olsun eskileri yeni görünümüyle anmak isterseniz bu oyuna bir göz atabilirsiniz.

iOS - Android

 

Mine Blitz

Yapımcı : Pine Entertainment

Boyut     : 25 mb

Ücret      : Ücretsiz

Her seviyede gittikçe zorlaşan yapısı ile Mine Blitz bizleri bir madenci yapıyor. Kare şeklindeki toprakları bir bir kırarak yerin altına doğru yaptığımız yolculuğu çeşitli Power-Up'lar sayesinde bölümleri birer birer geçmeye çalışıyoruz. Eğlenceli grafikleri ve basit oynanışı ile Mine Blitz vakit geçirebileceğiniz bir oyun.

iOS - Android

DC Legends

Yapımcı : Warner Bros.

Boyut     : 174 mb

Ücret      :  Ücretsiz

Son zamanlardaki süper kahraman filmlerinin  fazla ilgi görmesi buna bağlı olarak oyunlarının da art arda gelmesine sebep oluyor. DC Evreni'ndeki karakterleri sıra tabanlı dövüş sistemi ile harmanlayan oyun bu evrendeki en meşhur olanından tutun da en az tanınanına kadar tüm karakterleri kontrollerimize sunuyor. Oyun da karakterimizin seviyelerini yükseltip en güçlü takımı oluşturarak düşmanlarımıza karşı savaşıyoruz. Karakteriniz seviye atladıkça ufak da olsa değişim geçiyorlar. Oyun mod konusunda bir hayli eksik ama bunu yeni çıkmış bir oyun olduğu için normal karşılayabiliriz. Görselleri oldukça başarılı olan oyun son zamanların en çok oynanan mobil oyunları arasında yer alıyor.

iOS - Android

Yapımcı :  Kongregate, Inc

Boyut     :  458 mb

Ücret      :  Ücretsiz

İlk oyunu ücretli olarak 2013 yılında çıkan Burrito Bison bu kez yeni oyunu ile ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Amerikan güreşi yapan bir bizonu kontrol ettiğimiz oyun da amacımız jelibon ayıcıkları çılgınca ezerek en uzun mesafeyi kat etmek. Oyunun o zamandan bu zaman kadar arayüz ve grafikleri oldukça geliştirilmiş ve bir de arka planda çalan meksika müziği insanı tam havaya sokuyor. Siz de hunharca jelibon ezmek isterseniz bu oyunu deneyebilirsiniz.

iOS

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ