29.09.2016 10:00

Oyunun en güçlü kartlarına ayar çekiliyor.

Hearthstone'da Kart Dengeleri Değişiyor!

Buzz » Oyun Haberleri » Hearthstone'da Kart Dengeleri Değişiyor!

     Blizzard yaptığı duyuru ile Hearthstone: Heroes of Warcraft kart güçlerinde dengelemeye gideceğini duyurdu. Oyun dünyasında 'nerf' tabiriyle anılan bu hareketten 7 kart etlilenecek. Bu değişikliklerle maçların hem e-sporcular kanadı hem de gündelik oyuncular açısından dengeli olması sağlanacak. Değişiklik 8 Ekim tarihinde başlayacak Hearthstone Şampiyonası öncesinde yayınlanacak olan 6.1.3. güncellemesi ile gelecek.

Peki bu değişikliklerden hangi kartlar etkilenecek? İşte cevabı:

Rockbiter Weapon

     Son aylarda fazlasıyla popüler olan Shaman sınıfının destelerinde olmazsa olmaz kartlardan birisi Rockbiter Weapon, rakibin yerdeki kartlarını kaldırmakta ve hasar kombosunda önemli bir rol oynuyordu. 1 manalık kart artık 2 manaya kullanılabilinecek.

 

Tuskarr Totemic

     Shaman destelerinin vazgeçilmezlerinden bisisi de Turkarr Totemic. Şu anda masaya çağırdığı totem kartları ağırlıklı olarak Totem Golem ve Mana Tide Totem olan bu kart hem 3 mana olması hem de çağırdığı kartlarla bir dengesizliğe sebep oluyordu. Tuskarr Totemic yeni halinde yine masaya Totem kartı çağıracak ancak bu kartlar Shaman sınıfının Hero gücünü kullanarak çağırdığı temel Totem'ler olacak.

 

Call of the Wild

Hunter sınıfının son dönemdeki favori kartlarından olan Call of the Wild, oyun sonuna doğru masaya getirdiği güçlü 3 kartla dengeleri değiştirebiliyordu. Artık bu kart 9 mana ile oynanabilinecek.

 

Execute

     Warrior sınıfının yerden kalt kaldıran pek çok büyüsü var ve Execute bunların arasında en gözde olanı. Pek çok durumda kurtarıcı görevi gören Execute, diğer sınıflarda yer alan kart kaldırıcı büyülerle eş seviyede olması için kullanımı 1 manadan 2 manaya çıkartılacak.

 

Charge

Warrior sınıfında kombo ile iş bitirmeyi seven oyuncuların favori kartı Change, ileride daha farklı kombo destelerinin artmasına imkan verecek şekilde yeniden tasarlandı ve 3 manadan 1 manaya düşürüldü.

 

Abusive Sergeant

Agresif destelerin olmazsa olmazlarından olan Abusive Sergeant'ın yeteneği ve manasında bir değişiklik yok ama atak gücü 2'den 1 çekilecek.

 

 

Yogg-Saron, Hope’s End

     Aslında eşdeğer manadaki kartlardan daha düşük istatistiklere sahip olan Yogg-Saron, özellikle oyuna eğlence getirmek isteyenlerin tercihi. Özellikle Tempo Mage ve Token Druid desteleri için fazlasıyla avantaj sağlayan Yogg-Saron artık rastgele büyü yapmaya başladığında kendini susturur, yok eder, başka bir karta evrimleşir veya kullanıcısının eline dönerse büyü yapmayı kesecek.


TAVSİYE ETTİKLERİMİZ