21.12.2016 03:36

Gamecell Hive'da 5. Hafta Neler Yaşandı?

Gamecell Hive'da heyecan devam ediyor.

Buzz » Oyun Haberleri » Gamecell Hive'da heyecan devam ediyor.


        Turkcell&BigKazan iş ortaklığıyla hazırlanmış olan Gamecell’in ilk yerli E-spor platformu olan Gamecell Hiveda turnuva heyecanı devam ediyor.

Mobil platformun büyük ses getiren MOBA'sı Vainglory ve Monster Notebook'un teknoloji sponsorluğunda düzenlenen League of Legends turnuvalarında beşinci haftayı geride bıraktık.

Toplam 18.000$'lık ödül havuzuna hangi takımlar bir adım daha yaklaştı? Dördüncü haftanın ertelenen maçlarına ve çeyrek final heyecanına ev sahipliği yapan beşinci hafta ile ilgili bütün detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Önce bu hafta kıyasıya maçlara sahne olan, Vainglory!


Gold Gaming EU vs Crew E-Sports Club

Gold Gaming takımı Ozo’yu yasaklarken, Crew E-Sports takımı ise Catherine’i yasakladı. Gold Gaming tarafında Skye, Petal ve Ardan’dan oluşan bir takım kompozisyonu görürken, Crew tarafında ise turnuvanın başından beri seçilmeyen Joule ile birlikte, Kestrel ve Flicker’den oluşan bir kompozisyon gördük. Oyunun ilk skorunun sahibi Crew takımından EnjecTive’nin Kestrel’iydi. Ancak bu hızlı gelen skorun arkası gelmedi ve maçın ilerleyen dakikalarında, Gold Gaming takımı 5-2’lik bir skor üstünlüğü sağladı. Ancak oyunun orta evrelerinde, skor ve altın farkı yok denecek kadar azdı. İki takım da başa baş bir oyun sergilemişti, ta ki 13. dakikalara kadar. Crew takımı, OTTOMANS_CCC’nin çıkardığı güzel Joule performansı ile birlikte, skoru 6-8’e getirdi ve üstüne Altın Madeni’ni de alarak, altın farkını da açtı. Ancak 17. dakikalara yaklaşırken, Gold Gaming takımı başarılı bir atak gerçekleştirerek, Joule’yi ve Kestrel’i skor hanesine yazdı. Yine de Gold Gaming tarafından bu başarının arkası gelmedi ve serinin ilk maçının galibi Crew oldu.

İkinci maçta, takım kompozisyonlarında değişiklikler gördük. Crew takımı; Catherine, Gwen ve Ozo’yu seçerken, Gold Gaming takımı Lance, Skye ve Krul’u tercih etti. Yasaklanan şampiyonlar ise Crew tarafında Petal ve Gold Gaming’de de Flicker oldu. Seri başında Crew’in kazanacağı düşünülse de Gold Gaming onlara cevap verircesine ikinci maçın galibi oldu. Skor eşitlenirken, merak arttı. Üçüncü maça geçildiğinde ise yine takım kompozisyonlarında değişiklikler izledik. Gold Gaming Skye’yi bir kez daha alırken, ona Phin ve Petal eşlik etti. Crew tarafında ise Ozo bir kez daha seçildi ve ona şu sıralar çoğu oyuncunun favorisi olan Kestrel-Ardan ikilisi eşlik etti. Son maçta bolca takım savaşı izledik. Ancak Vain Kristali’ne yaklaşırken, Crew takımının yaptığı atağa Gold Gaming takımı telef ile cevap verdi. Tüm kahramanlar ölüp, saha Gold Gaming’e kalınca zafer kaçınılmaz oldu. İki taraftan da muhteşem karşılaşmalar ve takım savaşları izlediğimiz 3 maçlık serinin kazananı 2-1’lik skorla, Gold Gaming takımı oldu.

HWA Gaming vs Team Kebab

Günün ikinci maçı ise HWA Gaming ile Team Kebab arasında gerçekleşti. Kahraman seçim ekranında, HWA tarafında yine bir Joule gördük, yanında ise Lance ve Vox. Team Kebab cephesinde ise Lyra, Catherine ve Blackfeather’den oluşan bir kompozisyon vardı. Maçın ilk dakikalarında skor üstünlüğü HWA'daydı. Rakibin ilk kulesini de devirmişlerdi ki Team Kebab onlara cevaben, HWA'nın kulesini aldı. Kule alma fazında HWA cephesinde ölen olmasa da, bir kule kaybetmiş oldular. Team Kebab'ın aldığı Kraken ile maçın son saniyeleri olduğu düşünülürken, HWA ani bir atakla Kraken'i öldürdü. Karşı takımın üssüne ilerledikleri anda telef ile karşılaşan HWA takımı, bu maçı kazanamadı ve zafer Team Kebab'ın oldu.

Serinin ikinci maçında, yeni çıkan bir kahraman olan (Karadenizli olduğu söylentisi dolanan) Idris'i, Team Kebab'ın kompozisyonunda gördük. Idris'e, Taka ve Lyra eşlik etti. HWA ise; Lance, Ardan ve Joule'den oluşan bir kompozisyon ile sahaya çıktı. Artık zafer isteyen HWA, skorları bir bir alırken, Kraken'i de ekibe katarak karşı takım üssüne ilerledi. Karşı takımdan Lyra kalmış olsa da, HWA ikinci maçın galibi oldu.

HWA kompozisyonu tekrar Vox ile birlikte, Joule ve Ardan, Team Kebab ise Samuel, Gwen ve Flicker ile oluşturdu. Turnuvanın ilk maçlarında izlediğimiz Sems'in Flicker performansı, yine kendini gösterdi. Günün son maçının galibi, Team Kebab oldu ve durum 2-1 sonuçlandı.

TheNightMareTR vs HWA Gaming

Pazar gününün ilk maçında kompozisyonlar, HWA tarafında Adagio, Celeste ve Lance iken, TheNightmareTR tarafında Ardan, Gwen ve Taka kullanıldı. Maçın ilk skoru HWA hanesine yazıldı. İki takımda fazla agresif oyunlar sergilemese de Taka’nın hamlesi oyunun temposunu kısa süreliğine arttırdı. Oyun ilerlerken HWA, yaptığı güzel ataklarla hanesine birkaç skoru daha ekledi. Bunun üstüne Kraken’i de alan takım, karşı takımın üstüne ilerlemeye başladı. Ne yazık ki, Kristal’e varamadan Kraken’leri düştü. Bunun ardından atak sırası TheNightmareTR’ye geldiğinde, önemli bir telef izledik. Bu telef, takıma aynı zamanda zaferi de getirdi ve günün ilk skoru TheNightmareTR hanesine yazılmış oldu.

İkinci maçta ise HWA cephesinde bir Alpha seçimi gördük. Blackfeather ve Lance'de tekrar kompozisyondaydı. TheNightmareTR’de ise; Catherine, Kestrel ve Joule gördük. Oyunun orta safhalarında HWA skor olarak yine üstündü. Kraken yine HWA tarafındaydı, ancak yeniden Kraken’leri düştü. TheNightmareTR’nin zafere giden yolunda Kraken vardı. Bu maçın galibi yine TheNightmareTR oldu ve 2-0 bir zafer ile seri son buldu.

Team Kebab vs IX Legion

Günün ikinci maçı The Kebab ile IX Legion arasında gerçekleşti. Sems ve Flicker’i tekrar görürken, ona yine Samuel ve Gwen eşlik etti. Maç sırasında Kraken tarafında Kebab tuzakta beklese de, Kraken’i IX Legion takımı aldı. Ancak maçın gidişatını ise bu olay değiştirmedi. Kraken iyi değerlendirilemedi ve ikinci Kraken Kebab tarafından çalınınca, zafer Team Kebab’ın oldu.

İkinci maçta, yine görmeye alışık olmadığımız bir kahraman olan Rona, Kebab’ın kompozisyonundaydı. Turnuvanın her takımı tarafından oldukça sevilen Lance’de ona eşlik ederken, Lyra’da yanına geldi. IX Legion tarafında ise, Gwen, Kestrel ve Idris seçimleri gördük. Skorlar başa baş ilerlese de, orta oyun evrelerinde üstünlük IX Legion’a geçti. Ancak geç oyun aşamasında, Kebab bu farkı kapadı ve kapamakla kalmadı üstünlük bile sağladı. Skor üstünlüğünü aldıktan sonra, Kraken’i de alıp yoluna devam eden Kebab takımı, Kraken'i düşse de, son bir atak ile maçın galibi oldu ve yine 2-0’lık biten bir karşılaşma izlemiş olduk.


Vainglory takımları için bu hafta böylece sonlanırken, sıra League of Legends takımlarında. Ama önce haftanın istatistiği!


SuperMassive TNG vs Team Ororo

League of Legends heyecanında günün ilk maçı SuperMassive TNG vs Team Ororo arasında gerçekleşti. İlk maçı alan SuperMassive TNG ekibi, ikinci maçta da hızlı bir başlangıç yaptı.

5 kişiyle alt koridordaki çalıya pusan SuperMassive TNG ekibi, Team Orora alt koridorunun totemsiz çalıya doğru yürümesi sonucunda, ilk iki skoru taşıyıcılarına bıraktı ve oyuna hızlı başladı.

Alt koridor başta olmak üzere bireysel hatalarla birçok skor veren Orora, yine de Zac ve Cassiopeia'nın öne çıkan üst düzey performanslarıyla takım savaşlarında daha avantajlı çıktı ve oyunu 25. dakikaya kadar eşit olarak götürdü. Skorlar eşit olsa da yavaş yavaş objektif görevleri alabilen SuperMassive TNG ekibi, böylece oyunun son aşamasına daha iyi bir konumda giriyordu. Team Ororo ekibinin avantajlı çıktığı bir takım savaşı sonrasında yapılan Baron, canları iyice azaltı. Bu aksiyonda zamanında oradan çıkamayan Team Orora ekibi, SuperMassive TNG oyuncularına yakalanarak 4 skor verdi. Burada üstünlüğü tamamen eline geçiren SuperMassive TNG, zorlanmadan 5 dakika içinde oyunu bitirebilmeyi başardı ve yarı finale yükselen ilk takım oldu. Poppy ve Orianna'nın bireysel performansları dışında, birlikte yaptığı kombolar da takımı galibiyete taşıyan en önemli etkenlerdendi.


Victorious Ace vs OyunHizmetleri

Alt koridora baskın yapmak için gelen iki ormancının nehir çıkışında birbirlerini yakalamasıyla başlayan küçük takım savaşı, OHM'den Caitlyn'in ilk kanı almasına sebep oldu. Bu sırada güzel noktaya Işınlan kullanan Poppy ise, rakibin iki alt koridor oyuncusunu da öldürmeyi başararak kendisine ve Victorious Ace takımına iki skor kazandırdı.
Oyun boyunca özellikle Abbedage olmak üzere birçok Victorious Ace oyuncusunu kozalarıyla bezdiren OHM Rawbin, takım arkadaşlarının Jhin'e ulaşamaması sonucu birçok takım savaşından mağlup bir şekilde ayrılmak durumunda kaldı.
Potansiyeli oldukça yüksek görülen iFatiko, Syndra ile rakibi LeBlanc'i oyunun erken ve orta safhalarında zor durumda bırakırken, takım savaşlarını lehine çevirecek şekilde pozisyon alamadı ve rakibin taşıyıcılarına ulaşamadı.

Baron Nashor güçlendirmesini aldıktan sonra zorlanmayan Victorious Ace ekibi maçı, 32. dakikada 22-11 gibi bir skorla bitirmeyi başardı. En çok öne çıkan iki isim ise takımın nişancısı Jhin ve diğer bir potansiyeli yüksek oyuncu olan, üst koridor Poppy oldu. Jhin hiç skor vermeden 16 KDA ile oyunu bitirirken takım arkadaşı Poppy ise aynı şekilde hiç skor vermeden 13 KDA ile oyunu bitirmeyi başardı.

İkinci maça geçtiğimizde ise daha başa baş geçen karşılaşma izledik. Oyun Hizmetleri'nden Rawbin imza şampiyonu Jarvan'ı, nişancıları ise geçen maçta rakiplerin elinde harikalar yaratan Jhin'i aldı. İki orta koridor oyuncusu iFatiko ve Abberdage, koridorlarında birbirlerine çok üstünlük sağlayamasalar da Abberdage'in Syndra'sı takım savaşlarına etkisi yüksek olan bir isimdi. Geçen maçın Poppy'si birinci maçta başladığı taşıma görevine ikinci maçta da devam etti. Bu sefer Fiora'sı ile çok güzel hareketler izlememize vesile oldu ve aynı zamanda 8-3-2'lik skoruyla takımının en iyi ismiydi. Rawbin ise Jarvan ile beklenen etkiyi yakalayamadı.

Future Fighters vs Team Cappadoccia

Hızlı başlayan Future Fighters ekibi, I luv lolodi'nin attığı 3 başarılı baskınla 3 skor almayı başardı ve henüz 6. dakikada 2 bin altın öne geçerek oyuna üstünlüğünü koydu.

20 dakika boyunca Future Fighters 3 binlik altın farkını korurken karşılıklı skorlar sırasıyla gelmeye devam ediyordu. Ezreal'ın üst koridorda 2 defa yakalanmasıyla hız kazanan Team Cappadocia, alt koridorda kazandığı takım savaşı ile üstünlüğü ele aldı ve skoru 15-11'e getirdi.

Hecarim ve Ölmeyen Maokai önderliğinde üst üste takım savaşlarını kazanmaya devam eden Team Cappadocia skoru 25-15'e getirdi. Team Cappadocia, son noktayı ise 37. dakikada Kadim Ejder'i almasıyla koydu. Oyunu bitirmekte zorlanmayan Team Cappadocia, geride başladığı maçı 35-16 gibi farklı bir skorla kazanmayı bildi.

Maçtan akılda kalan anı ise 2 ormancının da bulunduğu savaşlarda 2 Ejder ve 1 Baron'u almayı başarabilen Caitlyn oldu.

Serinin ikinci maçında ise Future Fighters ekibi I Luv Lolodi'nin Rek`Sai'si ve Kennen şampiyonları ile çok hızlı bir başlangıç yaptı. Kennen birçok takım savaşının kaderini takımının lehine değiştirerek güzel bir skor yakaladı. Ama takımının orta ve alt koridoru Kennen'in performansına ayak uyduramadıkları ve rakiplerine oranla oldukça geri düştükleri için maç ilerledikçe her şey Team Cappadocia'nın isteğine göre şekillendi. Klasik Lee Sin şampiyonunun oyun tarzına göre, oyun başında Team Cappadocia'nın Lee Sin seçimi biraz etkisiz kaldı. Ama oyun sonuna doğru yaptığı güzel tercihler ve yüksek hasarı ile oyunu döndüren en önemli etkenlerden biri olmayı başardı. Oyunun son takım savaşına kadar skorlar eşitken, 10 kule farkından dolayı oluşan 12 bin altın farkı oyunu, Team Cappadocia'ya 26-20 skorla kazandırdı.

FigureX E-Sports vs ModZ

Serinin ilk maçında Vadi'de görmeye alışık olmadığımız Evelyn seçimi yapan FigureX, bu seçimin faydasını çok fazla gördü. Oyunu tamamen domine eden Evelyn, rakibin yeterli karşılık verememesi sonucu hem kendini hem takım arkadaşlarını ileri seviyeye hızlı ve kolay bir şekilde taşıdı. Orta Koridorda 1v1'de Ryze'ı birden çok kez zor durumda bırakan Orianna ve ModZ alt koridorunu etkisiz hale getiren Ezreal ve Karma ikilisi ile birlikte FigureX ekibi, oyunu 29. dakikada 20-7 gibi skorla bitirmeyi başardı.

Serinin ikinci maçında ise ModZ takımı Zac, Alistar, Poppy gibi tanklarla ölmemeyi geç oyun safhasında ise Vayne ve Viktor ile güç patlaması yaşamayı planladı. Rakibi FigureX ise ilk maçtaki alışılmışın dışındaki seçimlerine, bu maçta da devam etti ve ormana Master Yi seçerken, orta koridora Taliyah seçti. Henüz oyunun 3 dakikasında orta koridorda 2 skor almayı başaran Master Yi için her şey çok güzel başladı. Kontrol Büyücüsü Taliyah'ın takım savaşlarında rakiplerine oluşturduğu kısıtlamaların yanı sıra yüksek hasarı, Master Yi için bir çok takım savaşında futbolda "Al da at" denilen pozisyonlar oluşturdu. İstediklerini gerçekleştiremeyen ve hasar bakımından erken oyunda oldukça düşük kalan ModZ ekibini, Poppy ve Zac'in performansı da kurtaramadı. Erken güç patlaması yaşayan FigureX ekibi, 23. dakikada Baron güçlendirmesini alıp oyunu bitirdi. 12/3/4'lük performansıyla Chrisser hem bu maçın hem de serinin MVP'si olarak görülebilir.

Gamecell Hive'da beşinci hafta heyecanı böylece sonlanırken, gelecek hafta büyük final yolunda Facebook.com/Gamecellhive ve Twitch.tv/Gamecell_hive adreslerini takip etmeyi unutmayın!

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ