14.12.2016 04:45

Temsilcimiz Dark Passage'ın katıldığı turnuvayı yakın markaja alıyoruz!

IEM Gyeonggi’ye Ön Bakış

Buzz » Oyun Haberleri » IEM Gyeonggi’ye Ön Bakış


         14 Aralık'ta başlayacak $100.000 ödüllü IEM Gyeonggi turnuvasında Dark Passage bizi temsilen orada olacak. Öncelikle Dark Passage'ın yeni kadrosunu ve beklentilerimizi belirttikten sonra sizinle beraber rakiplerimizi daha yakından tanıyalım.


Türkiye Büyük Finali'ni kazanan kadrosundan geriye sadece Rogu kalan Dark Passage ekibinde ilk olarak Immortoru transfer edilmişti. IEM Challenger'da Elwind'in dinlenmek istemesinden dolayı genç isim Phaxi transfer edilse de, kendisi IEM Gyeonggi'ne götürülmedi. Elwind'in şu an sözleşme imzalamaması ve "free agent" olması sebebiyle Dark Passage, üst koridor için bir diğer tanınmayan isim Bwipo'yu transfer etti. Kendisi hakkında fazla bilgi olmasa da Xerxe ve Caps'i keşfeden Dark Passage ekibinin bu transferi de beklentileri fazlasıyla arttırıyor.

Ormanda ise yine IEM Challenger'da oynamış ve üst düzey performans sergilemiş k0u ile devam ediyoruz. Önceden GIANTS ve Copenhagen Wolves'da oynamış bu isim zamanında LCS seviyesinde görülmüş ve hatta G2 ile kısa süreliğine anlaşmış olmasına rağmen üst liglerde yer edinememişti. Dark Passage'a transferinin ardından eski davranışlarını geride bıraktığı görülen yetenekli ormancı, onu destekleyenleri umuyoruz ki iyi bir performans ile hayal kırıklığına uğratmayacak.

Orta koridorda ise IEM Challenger fatihi ve League of Legends Türkiye topluluğunun sevdiği oyuncularından olan Immortoru yer alıyor. Geldiği gibi Rampage takımına karşı Penta atan oyuncumuz, dikkatli oyun tarzına rağmen gereken yerlerde yaptığı agresif oyunlar ile Dark Passage'a birçok kez galibiyeti getirecek gibi gözüküyor.

Nişancımıza geldiğimizde ise yüzlerde güller açıyor. Türkiye'nin uzun süredir tartışmasız en iyi nişancılarından biri olan Holyphoenix, kısa bir Avrupa macerasından sonra yuvasına dönüyor. Oyunda adeta sanat eserine dönüşen Holyphoenix'i maalesef All-Star etkinliğinde kaçırdık ama diğer bir uluslararası etkinlikte Dark Passage forması altında görmek oldukça güzel olacak.

Türkiye Büyük Finali kadrosundan geriye kalan tek aktif oyuncu Rogu ise, Holyphoenix ile uyum sağlamakta sorun yaşamayacak gibi duruyor. Ligde izlediğimiz Tahm Kench performansları gibi koruyucu destek şampiyonları iyi oynayabilen Rogu, Holyphoenix'in yaptığı güzel ve agresif oyunlarından ardından onu tehlikeden çıkarabilecek yeteneğe sahip. Türkiye'nin en iyi desteklerinden olarak görülen Dumbledoge'u TBF'de "anti"leyerek etkisiz bırakması ise gerektiğinde her türlü işleme açık olduğunu gösteriyor.


Gelelim rakiplerimize!


Eski adıyla e-mFire olan rakibimiz bu sezon Kore Yükselme Ligi'ni kazanarak 2017 LCK Bahar Mevsimi'nde yer almaya hak kazandı. Kore takımlarının çoğu oyuncularını denemek amacıyla katılmış olsa da, Kespa CUP'ta finale kadar yükselen ekip final karşılaşmasında ROX Tigers'a kaybederek 2. olmuştu.  Sırf Koreli oldukları için biraz kulağa korkutucu gelseler de güzel performans ile mağlup edebileceğimiz takımlardan.

Üst Koridor: Kim "Roach" Kang-hee
Ormancı: Son "Pucnh" Min-hyeok
Orta Koridor: Lee "Edge" Ho-seong
Nişancı: Seo "Ssol" Jin-sol
Destek: Kim "GuGer" Do-yeop


IEM Gyeonggi'e katılması en son açıklanan takım ise grubumuzdaki Team Liquid. Neredeyse her sezon NA LCS'in üst sıralarında olan TL, gösterdiği güzel performanslara rağmen bir başarı yakalayamamıştı. Bir süreliğine ortalarda  "TL isterse takımı 5 bronz oyuncuyla doldursun yine de 4. sırada bitirir" tarzı espriler dolaşıyordu. Dardoch ile yollarını ayıran TL ekibi, NA'nın en üst düzey ormancılarından ve All-Star'a seçilen Reignover'ı transfer etti. Kaliteli bir kadrosu olan ekip ilk kez IEM Gyeonggi'da bu yeni kadroyu seyirci karşısına çıkaracak.


Üst Koridor: Samson "Lourio" Jackson
Ormancı: Kim "Reignover" Ui-jin
Orta Koridor: Grayson "GoldenGlue" Gilmer
Nişancı: Chae "Piglet" Gwang-jin
Destek:  Matt "Matt" Elento

Giants ekibi küçümsenmemekle birlikte gruptaki en zayıf halka olarak görülüyor. 2017 EU LCS Bahar Mevsimi'ne çıkmayı başaran İspanyol takım henüz kadrosunu tamamlamadı. Hala ormancı eksiği olan takımın IEM Gyeonggi'ye hangi oyuncuyu götüreceği ve ne kadar çalışacakları ise muamma. Üst Koridora ise ismi bir süreliğine Dark Passage ile de anılan Flaxxish'i transfer eden Giants kadrosu aşağıdaki isimlerden oluşuyor.


Üst Koridor: Olof "Flaxxish" Medin
Orta Koridor: Gun "NighT" Woo  Na
Nişancı: Elias "Upset" Lipp
Destek: Morgan "Hustlin" Granberg


Yeni kadrosuyla 1 aydır Scrim atan Dark Passage çalışmalarına son hız devam ediyor. Bu kadrolar karşısında zorlanmayacağını düşündüğümüzü söyleyerek, IEM Gyeonggi maratonunda temsilcimize yürekten başarılar diliyoruz!

AntiNaru yazıyor..

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ