24.10.2016 04:15

Komboların havada uçuştuğu bir turnuvayı geride bıraktık.

SFV Turnuvasında Şampiyon Belli Oldu!

Buzz » Oyun Haberleri » SFV Turnuvasında Şampiyon Belli Oldu!

     Gamecell Hive'da popüler e-Spor oyunları bir yana, dövüş oyunları gibi takipçisi çok olan oyunlarında turnuvalarını görebileceğinizi söylemiştik. Bu turnuvaların da ilki Türkiye'nin en iyi oyuncularının bir araya geldiği ve tam anlamıyla kıran kırana bir rekabetin yaşandığı Street Fighter V turnuvası oldu.

16 takımın katıldığı ve 22 Ekim Cumartesi günü yapılan eleme maçlarının ardından sıra, 23 Ekim Pazar günü canlı yayınlanan en iyi 8 takımın büyük final mücadelesine gelmişti. Pazar günü oynanan maçlarda, öncelikle kazananlar grubununa baktığımızda, ilk maç KoFTiRiX ve v6-madgear arasında gerçekleşti. BIRDIE'yi seçen KoFTiRiX her ne kadar iyi bir savunma yapsa da, F.A.N.G karakteriyle oynayan v6-madgear'ı geçemedi ve kaybedenler grubunda yerini aldı. Kazananlar grubunda ikinci maç ise MK_Grotesk ve SW-BaLBaLoL arasında yapıldı. Rakibini köşeye sıkıştıran ve ardı ardına CHUN-LI yeteneklerini rakibine hiç şans vermeden hissettiren SW-BaLBaLoL bu karşılaşmayı 2-0 kazanan taraf oldu.

Kaybedenler grubunda ise ilk maç, Cumartesi günü oynanan maçlarda kaybeden NINJA_Geki ve Onbeygir arasında oldu. VEGA karakteriyle yaptığı bitirişlerle göz dolduran NINJA_Geki bu maçı kazanırken, ikinci maçta da SW-Ontes rakibi MK-OrKo'yu 2-0 yendi.

Sıra turnuvanın en iyi 4'üne geldiğinde, kazananlar grubunda yarı final maçı SW-BaLBaLoL ve v6-madgear arasındaydı. SW-BaLBaLoL'un bu maçta, CHUN-LI komboları resmen galibiyeti getirdi ve v6-madgear, kaybedenler grubuna düşerek rakibini beklemeye başladı. v6-madgear'ın kaybedenler grubundaki rakibini, KoFTiRiX vs NINJA_Geki ve turnuvanın en uzun maçlarından MK_Grotesk vs SW-Ontes arasında yapılan maçların sonucu belirleyecekti. Bu iki maçında galipleri SW-Ontes ve NINJA_Geki oldu. Bu ikilinin bir sonraki tur karşılaşmasında da SW-Ontes, NINJA_Geki'yi agresif bir oyun anlayışıyla adeta hiç şans vermeyerek, kaybedenler grubunun final karşılaşmasında v6-madgear'ın rakibi olmayı başardı. SW-Ontes vs v6-madgear karşılaşmasının ilk maçında, iki F.A.N.G mücadelesini görürken ilk maçı kazanan isim v6-madgear oldu. Bunun sonucunda ikinci maçta karakter değişimine giden SW-Ontes, Cammy ile round başlarında agresif başlangıçlarıyla umutlandırsa da, mücadeleyi kazanan ve büyük finalde BaLBaLoL'un rakibi olan isim v6-madgear oldu.

Gelelim, Gamecell_Hive kanalında yayınlanan bu heyecanlı turnuvanın büyük finaline! SW-BaLBaLoL ve v6-madgear arasında gerçekleşen bu büyük finalde; SW-BaLBaLoL CHUN-LI, v6-madgear ise F.A.N.G'ı seçti. İlk maçta, SW-BaLBaLoL'a galibiyeti getiren hızlı komboları olurken, ikinci maçta ise v6-madgear bir önceki maçtan dersini iyi çıkararak CHUN-LI kombolarına iyi pozisyonlar alması ona galibiyeti getiren taktik olmuştu. Skor böylece 1-1 olurken, şampiyonun belirlenmesi ise son maça kaldı. Son maçın kazananıysa 1. roundun son anlarında dönüm noktası denilebilecek bir şekilde geri dönüş gerçekleştiren ve yine klasik CHUN-LI kombolarıyla diğer roundları da kazanan SW-BaLBaLoL olurken, aynı zamanda Gamecell Street Fighter V turnuvasının şampiyonu da olmayı başardı!

 

 

Turnuvamızın şampiyonu SW-BaLBaLoL; Pow! sponsorluğunda sürpriz bir figürü kazanırken, turnuvanın genel sıralaması ise şu şekilde oldu:

1. SW-BaLBaLoL

2. v6-Madgear

3. SW-Ontes

Gamecell olarak ilk turnuvamızı geride bırakırken, sizler joysticklerinizi indirmeyin ve 29 Ekim'de başlayacak Tekken turnuvası için şimdiden yerinizi alın!

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ