11.01.2017 07:15

WESG Özel: C Grubu Analizi

Space Soldiers'ın WESG grubunu inceledik

Buzz » Oyun Haberleri » Space Soldiers'ın WESG grubunu inceledik


Güncelleme:
Turnuvanın başlamasına 14 saat kala GODSENT'in katılmayacağı duyuruldu, sebebiyse henüz bilinmiyor.

WESG Global Finaller’e çok az kaldı. Temsilcilerimiz Space Soldiers ve Dark Passage’ın şimdiye kadar katıldıkları en yüksek ödül havuzuna sahip bu turnuva için hazırladığımız grup analizleri serisinde sıra C Grubu’nda. Space Soldiers’ın yer aldığı bu grup,
zorlu rakipler barındırıyor ancak takımımız en kötü senaryoda dahi üçüncü olarak gruptan çıkacak güce sahip.


Signature

Tosapol “TOR” Saekov
Phoompat “qqGod” Phojjanart
Peeratch “Olivia” Ingkudanonda
Sattawut “Leaf” Reathong
Anupong “stk” Mueangngam

Asya elemelerini 5-6. bitiren Signature, grubun en zayıf takımı olarak göze çarpıyor. Asya turnuvalarında zaman zaman üst turlara çıkma başarısı gösteren Tayland temsilcisi, güçü takımlar karşısında iyi sonuçlar elde etmekten çok uzak. Oynamayı sevdikleri haritalara bakınca Mirage, Dust 2 ve Cache’i görüyoruz. Bu üç haritanın hiçbiri Space Soldiers’ın çekindiği haritalardan değil. Signature için Space Soldiers’a karşı iki seçenek var, ya pek hakim olmadıkları bir haritaya yönelecekler ya da sevdikleri haritalardan birinde, o haritayı oynayabilen bir takıma karşı mücadele edecekler. İkinci seçenek daha muhtemel, Signature’un SS’e karşı harita seçimi eğer takımımız veto etmezse Cache olacaktır. Space Soldiers’a karşı sürpriz yapma ihtimalleri sadece Overpass ve Nuke’te var ancak bu iki harita Signature’un en zayıf haritaları. Dolayısıyla harita seçimi ne olursa olsun, Space Soldiers karşısında o haritaya en fazla kendisi kadar hakim bir takım bulacak ve bu noktada yetenek farkı devreye girerek Space Soldiers’a galibiyeti getirecektir.

GODSENT'in çekilmesi sonraki durum: Signature için değişen bir şey yok denilebilir. Grubun en zayıf takımı olarak ilk üç şansları hala mucizelere bağlı.

Team Kinguin

Michal “MICHU” Müller
Grzegorz “SZPERO” Dziamalek
Mikolaj “mouz” Karolewski
Karol “rallen” Rodowicz
Damian “Furlan” Kislowski

Mariusz “Loord” Cybulski (koç)

Polonya takımı Kinguin, Space Soldiers’ın gruptaki direkt rakiplerinden. Bireysel olarak bakıldığında Space Soldiers bir adım önde fakat takımların harita eğilimleri incelendiğinde Kinguin oldukça tehlikeli görünüyor. 2016’nın son çeyreğini Kinguin iyi geçirdi, bu sebeple Space Soldiers’ın hata lüksü yok. Harita eğilimleri incelendiğinde Kinguin’in oynamaktan çekinmeyip başarılı olmadığı tek harita Dust 2 olarak ön plana çıkıyor. Space Soldiers’ın oynadığı haritalar arasındaysa galibiyet oranı en az olan Cache. Aynı harita, Kinguin’in en iyi haritası. Takımımızın en iyi haritası Cobblestone’da Kinguin’in küçümsenmeyecek derecede iyi olduğu da bir gerçek.

Harita seçim sürecinde Space Soldiers, Kinguin’in oynayabildiği fakat kendilerinin hiç sevmediği Overpass’ı veto edecektir. Bu, Kinguin’e Cache seçiminin kapılarını açıyor. Kinguin’in vetosu için iki ihtimal görünüyor. Birincisi, iki takımın da neredeyse hiç oynamadığı Nuke. İki kadro bu haritada daha önce bir kez karşılaşmış, bu maçtan Space Soldiers galip ayrılmıştı. Bu açıdan bakınca, Kinguin için en mantıklı hamle Nuke’u veto etmekmiş gibi görünüyor olabilir fakat olası 1-1’lik sonuç yerine 2-0 galibiyete ulaşmak adına Polonyalılar Dust 2’yi veto edip Nuke’ten medet umabilir.

Space Soldiers için işleri karıştıran faktör, en iyi olduğumuz iki harita olan Cobblestone ve Mirage’da Kinguin’in de oldukça iyi oynaması. Kinguin’den Nuke vetosu gelirse galibiyete en yakın olunacak harita Dust 2, seçim bu yönde kullanılmalı ancak Dust 2 vetosu gelmesi durumunda oyuncularımızın nasıl hissettiğine bağlı olarak Cobblestone ve Mirage ikilisinden biri veya Nuke seçimi yapılabilir. Anlaşılacağı üzere, Space Soldiers’ın gününde olmadığını hissetmesi durumunda seçim Nuke olmalı.

Kinguin tarafında da kendine güven harita seçerken önemli bir faktör. Cache’te favoriler ancak iki kadronun oynadığı iki Cache maçı da yakın skorlarla Space Soldiers lehine bitti. Bu, Kinguin’in gözünü korkutursa galibiyet şansımızın daha yüksek olduğu bir harita seçebilirler. Onlarca harita kombinasyonunun çıkabileceği bu maç, üç sonuca da gebe fakat harita seçiminin standart gitmesi durumunda 1-1’lik beraberlik en yakın ihtimal.

GODSENT'in çekilmesi sonraki durum: GODSENT'in çekilmesi Kinguin için birincilik yolunu açtı. Space Soldiers ile grup liderliği, dolayısıyla doğrudan çeyrek finale çıkma şansı için yarışacaklar.


FIVE

Yong “QUQU” Qu
Yang “Mr.six” Cheng
ZhiTao “Drea3er” Zang
Zhiwei “0i” Liu
BhiaoHong “Rita” Huang

2016’nın sonuna kadar TyLoo ve CyberZen’in dünyada adını duyurma çabalarını Çin’den izleyen FIVE, Kasım ve Aralık'ta başarılı bir dönem geçirerek ismini duyurdu. Çin takımı korkulacak bir ekip olmamasının yanında, küçümsenecek bir rakip de değil. Dust 2 ve Cache iyi haritaları olarak ön plana çıkıyor. Nuke de az oynamalarına rağmen olumlu sonuç alabildikleri bir başka harita. Space Soldiers için en güvenli seçenek Nuke’ü veto edip FIVE’ın Overpass’ı seçmemesini ummak ki FIVE bu haritada vasatın da altında.

Overpass seçimi FIVE için mantıklı değil, bu sebeple SS’in Nuke’ü banlaması durumunda tercihlerini Dust 2 veya Cache’ten yana kullanacaklardır. İki harita da daha önce bahsettiğimiz gibi Space Soldiers’ın oynamaktan çekinmediği haritalar. Bu noktada devreye yetenek ve tecrübe farkı girip Space Soldiers’ı 2-0 galibiyete taşıyacaktır. 1-1’lik skor, devasa bir sürpriz olmaz fakat kesin olarak kötü bir performanstır.

GODSENT'in çekilmesi sonraki durum: GODSENT'siz grupta FIVE üçüncü olup bir üst tura çıkabilir. Bu yolda blackpoisoN'ın Bravado'sunu aşmaları gerekiyor.


Bravado

Dimitri “Detrony” Hadjipaschali
Alan “Sonic” Groesbeek
Ashton “Golz” Muller
Ruan “ELUSIVE” van Wyk
Robby “blackpoisoN” Da Loca

Güney Afrika takımı Bravado’nun tek umudu blackpoisoN. Takımdan ayrılıp bir dönem Avrupa’da şansını deneyen oyuncu burada tutunamayarak Güney Afrika’ya ve eski takımı Bravado’ya geri döndü. GODSENT, Kinguin ve Space Soldiers’a karşı pek şansları yok ancak Signature ve FIVE’a karşı çıkaracakları galibiyetler grubun güçlü ekiplerinin sürpriz mağlubiyetleri sonucu onları üçüncülüğe taşıyabilir. Elbette bu ihtimal oldukça düşük ancak blackpoisoN önderliğinde Çin’deki zamanlarından zevk alıp bir sürpriz peşinde koşacaklar.

GODSENT'in çekilmesi sonraki durum: İhtimal dahilinde olmayan olmayan ilk üç, GODSENT'in çekilmesi sonrası mümkün. FIVE'a karşı alınacak bir galibiyet Bravado için grup üçüncülüğü anlamına gelebilir ancak işleri hala zor.


Space Soldiers

İsmailcan "Xantares" Dörtkardeş
Çağatay "DESPE" Sedef
Ahmet "paz" Karahoca
Engin "ngiN" Kor
Engin "Maj3r" Kupeli

Takımımız kağıt üzerinde grup ikinciliği için Kinguin ile yarışacak gibi görünüyor. Fakat diğer takım başlıkları altında incelediğimiz gibi grup liderliği de oldukça olası. GODSENT ve Kinguin, mağlup edilmesi pekala mümkün takımlar. Signature maçında sürprize yer yok fakat gereksiz heyecan yaşamamak için Bravado ve özellikle FIVE maçlarında dikkatli olmak gerekiyor.

Grup kurası sebebiyle Space Soldiers’ın ilk üçteki yeri, GODSENT ve Kinguin ile birlikte garanti  gibi. Bir bakıma bu üç takım, ilk üçteki yerleri için mücadele edecek. Space Soldiers’ın hem gruplar, hem de sonrasındaki en önemli silahları İsmailcan “Xantares” Dörtkardeş ve Ahmet “paz” Karahoca. Engin “Maj3r” Kupeli’nin liderliği beklediğimiz seviyede olursa yarı final asla bir hayal değil. Space Soliders’ı başarıya götürecek reçete her maçın en az bir haritasının Cobblestone, Dust 2 veya Mirage olması; Nuke ve Overpass’tan ise mümkün mertebe kaçınmak.

GODSENT'in çekilmesi sonraki durum: Grubun en güçlü takımının turnuvaya katılmayacak olması bizim için iyi bir haber. Kinguin'e karşı hata yapmazsak, o maçtan çıkarılacak beraberlik averajla grup liderliğini getirebilir.

Temsilcimizin maç programı:

12 Ocak 06:30 vs. Signature
12 Ocak 10:30 vs. Team Kinguin
12 Ocak 14:30 vs. Bravado
13 Ocak 08:30 vs. FIVE

Space Soldiers’ın WESG dışında genel durumunu ele aldığımız detaylı analize buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: Ali Or @MaxxieCSGO

 

 

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ