15.12.2016 05:13

2016 yılında umduğunu bulamayan TSM, kadrosunda iki değişikliğe gitti.

TSM'de İki Değişiklik!

Buzz » Oyun Haberleri » TSM'de İki Değişiklik!


            2015’in en iyi takımlarından birine sahipti Team SoloMid organizasyonu. Günümüzde Astralis adı altında oynayan Danimarkalı oyuncuların kendi organizasyonlarını kurmak istemesiyle sözleşme yenilenmemiş ve TSM kadrosu olmayan bir organizasyon haline gelmişti. Organizasyon, tercihini Kuzey Amerika’dan yana kullandı fakat bir daha eski kadrolarının başarı anlamında yanına dahi yaklaşamadı.

En son olarak Timothy “autimatic” Ta’yı Cloud9’a kaptırınca TSM’de köklü bir değişiklik şart oldu. Bunun sonucunda, organizasyon Sean “seang@res” Gares ve Shahzeb “ShahZaM” Khan’ı, Kory “SEMPHIS” Friesen ve Pujan “FNS” Mehta yerine kadrosuna kattığını duyurdu. seang@res son olarak Echo Fox’ta in-game leader olarak görev alıyordu fakat organizasyonun kadroyu serbest bırakmasıyla boşa çıkmıştı. Yenetek ve fragpower açısından soru işaretleri olsa da seang@res, Kuzey Amerika’nın yetiştirdiği en iyi in-game leader olarak görülüyor. ShahZaM ise OpTic tarafından serbest bırakıldıktan sonra boştaydı. Geçtiğimiz yıllarda Cloud9 ile kısmen başarı yakalasa da sonrasında katıldığı ekiplerde başarıdan ve iyi performanstan uzak bir görüntü çizmişti. ShahZaM, her ne kadar yetenekli bir AWPer olsa da mental anlamda güçlü kalmakta zorlanıyor.

seang@res gibi müthiş bir IGL ile yetenekli bir AWPerın katılımı TSM’i hedefledikleri noktalara ulaştırabilecek mi göreceğiz fakat takım, hedeflerine yakınlaşmak için eski oyuncuları SEMPHIS ve FNS ile birkaç maç daha yapmak zorunda zira 5-8 ocaktaki Mountain Dew League LAN Finals’a turnuvaya katılım hakkı elde ettikleri kadroyla gitmek zorundalar. İşin kötü yanı, bu turnuva aynı zamanda ESEA Premier Kuzey Amerika’dan ESL Pro League’e yükselme aşaması olarak da işlev görecek.


Cloud9’da takım arkadaşı olan iki yeni transferi yeni takımlarındaysa ilk olarak Ocak'ta, DH Las Vegas Kuzey Amerika Elemeleri’nde görebileceğiz.

Yazar: Ali Or @MaxxieCSGO

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ