15.09.2016 08:59

Video oyun dünyası yer yer memleketimizi de ziyaret etti. Yeri geldi baklava yedik yeri geldi İstanbul sokaklarında kovalamacaya tutuştuk.

Türkiye’de Geçen Oyunlar

Buzz » Özel Dosyalar » Türkiye’de Geçen Oyunlar

     Video oyun dünyası yer yer memleketimizi de ziyaret etti. Yeri geldi baklava yedik yeri geldi İstanbul sokaklarında kovalamacaya tutuştuk.  Peki bu oyunlar hangileriydi? Bazılarını sizler için sıraladık.

James Bond 007: Blood Stone

     Filmlerden ayrı bir hikayeye sahip olan Blood Stone’da, James Bond’u kontrol ediyor ve G-20 zirvesine yapılacak bir saldırıyı engellemeye çalışıyoruz. Oyunun bir bölümünde, öldüğü sanılan bir profesörün cep telefonu sinyalini takip eden Bond, kendisini İstanbul’da bir inşaat sitesinde buluyor.

 

Indiana Jones and the Emperor’s Tomb

     Indiana Jones and the Emperor’s Tomb’da değerli bir nesnenin, Nazi askerlerinin eline geçmesini engellemeye çalışıyoruz. Von Beck adındaki kötü adam, Jones’u yakalıyor ve sorgulanması amacıyla İstanbul’a gönderiyor. Oyunun bu bölümünde, İstanbul’un altında gizli olan Doğu Roma döneminden Belisarius batık şehrinin harabelerini keşfediyoruz.

 

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist

     Splinter Cell serisinin son oyunu Blacklist de listemize dahil oluyor. Bu casusluk oyununda görevlerden birisi, İstanbul’da bir balık pazarına gidip, düşmanları etkisiz hale getirmemizi istemişti.

 

Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 2’de, unutulmuş harabeleri keşfedip, hazine peşinde koşan Nathan Drake’i canlandırıyoruz. Harry Flynn adındaki ortağı ve onun kız arkadaşı ile birlikte İstanbul’a gelen Nathan, burada Topkapı Sarayına gizlice girmeye çalışıyor. Görevimiz ise, müzede bulunan ve Marco Polo’nun eski yolculuklarının anahtarı olan bir yağ lambasını çalmak.

 

Driver 3

John Tanner adındaki FBI ajanını kontrol ettiğimiz Driver 3’de, Fransa ve Florida’nın yanı sıra, İstanbul’da da suçluları kovalıyoruz. Şehri gezmek için kullanabileceğimiz 70’den fazla araç var! Neyseki İstanbul’un trafiği gerçekçi olarak oyuna yansıtılmamış.

 

Broken Sword: The Angel of Death

2006 yılında THQ tarafından yayınlanan ve eski nesil macera oyuncularına hitap eden Angel of Death, İstanbul altındaki gizemli harabelere götürüyor bizleri. Eski yazıtların gösterdiği ipuçlarını takip eden karakterimiz, kendisini Topkapı Sarayı’nın altındaki mezarlıklarda buluyor.

 

Assasin’s Creed: Revelations


     Assassin’s Creed 2’nin ana karakterini yeniden yönetme şansına eriştiğimiz Revelations’da; suikastçilerin kalesini geri alan Ezio, eski liderlerden birisi olan Altair’in kütüphanesini keşfeder. Kütüphanenin kapısını açmak için gerekli olan anahtarsa Osmanlı Devleti tarafından fethedilmiş olan İstanbul’da bulunmaktadır. Oyunun büyük bir kısmında, İstanbul’daki anahtarları bulmaya çalışıyoruz.

Dying Light

Sıradaki oyunumuz  Dying Light. Oyun, Şanlıurfa’nın yakınlarında bulunan antik Harran kentini kendine mesken edinmiş. Alternatif bir zaman diliminde geçen oyunda, Harran harabelerden ibaret değil. Hatta olimpiyatların düzenlendiği büyük ve görkemli bir şehir olarak görüyoruz. Bilinmeyen bir virüs, tam da olimpiyatların düzenlendiği tarihte, şehri vuruyor. Araştırmak için bölgeye gelen ajan, Kyle Crane’i kontrol ettiğimiz oyunda, Türk kültüründen bir çok öğeye rastlamak mümkün.

TAVSİYE ETTİKLERİMİZ